Letošní mezinárodní kongres IAML se bude konat od 30.7. do 4.7. v Cambridge ve Velké Británii

CNS IAML

2023-07-24

Za českou stranu se ho aktivně zúčastní zástupci Národní knihovny ČR, Městské knihovny v Praze, Institutu Bohuslava Martinů a Knihovny Jiřího Mahena v Brně – všichni členové ČNS IAML.

Z programu uveřejněného na stránkách kongresu https://iaml2023.org  vyplývá, že naše kolegyně Blanka Ellederová z Městské knihovny povede sekci veřejných knihoven (Public Library Section) v pondělí 31.7. v 9:0, a také přednáškový blok s názvem Designing the music libraries for tomorrow v pondělí v 11:00, kde vystoupí se svým referátem další pracovníci hudebního oddělení Kateryna Romanovská a Jiří Slabihoudek. Ludmila Šmídová z hudebního oddělení Národní knihovny vystoupí v pátek 4.8. v 9:00 s přednáškou s názvem Antonín Dvořák’s manuscript documents in the Music Department of the National Library of the Czech Republic. Jednání projektu RISM (soupisu hudebních pramenů) bude sledovat Eliška Šedivá z Národní knihovny ČR, která byla na období 2023 – 2027 zvolena do koordinačního výboru RISM. Je skvělé, že česká pracovní skupina RISM bude mít i nadále v tomto výboru zastoupení.

Blanka Ellederová jakožto nová prezidentka ČNS IAML se zúčastní spolu se Zojou Seyčkovou z Institutu Bohuslava Martinů (bývalou prezidentkou) setkání tzv. National Representatives, zástupců všech zemí, kde existují národní pobočky IAML, v úterý 1.8. v 9:00.

Těšíme se, že budeme aktivně reprezentovat všechny české členy IAML, a že Vám přineseme informační zpravodajství o celém kongresu na našem Výročním zasedání, které se letos bude konat v Pardubicích 18. – 19.10. 2023.